Acer Aspire E15 Format Tuşu Nedir?

Makale konumuz ise acer aspire e15 format atamıyorum sorununa çözüm olacak.

Kullandığınız bilgisayarınıza belli aralıklarla bakım yapmak zorundasınız. Bakım hem fiziksel hemde yazılımsal olarak yapılabilmektedir. Mesela bilgisayarınızın içini açarak fanlarını temizlemek fiziksel bir bakım olur. Diğer bir taraftan bilgisayarınızın bozuk ayarlarını düzeltmek için herhangi bir repairaracını kullandığınızda buda yazılımsal bakıma girer. Düzenli olarak bilgisayarınıza bakım yaptığınızda bilgisayarınız normal olarak çalışacaktır.

Ancak bazen özellikle yazılımsal bakımlar artık işe yaramadığında format atma zamanı gelmiştir demek. Format atmak bilgisayarınızdaki tüm dosyaları silerek bilgisayarı tamamen sıfırlar. Ve bilgisayarınız neredeyse ilk aldığınız gündeki hızına kavuşur. Hem laptop hem de bilgisayara format atma işlemi oldukça basittir. Ancak özellikle bazı laptop modellerinde format atma işlemi biraz sıkıntı yaratabiliyor.

Acer Aspire Format Atma Sorunu

Bu modellerden biri de Acer’ ın Aspire modeli. Bugün anlatacağımız konu aslında Aspire E15 ile ilgili ancak siz yinede aynı modeldeki diğer laptoplar içinde aynı çözüm yolunu deneyebilirsiniz. Şimdi sorunumuza biraz daha detaylı bakacak olursak, Acer Aspire e15 modeline format atmakistediğimizde hiç bir şekilde cd yada usb den başlatamıyorum diyorsanız yapmanız gereken oldukça basit.

Arkadaşlar hemen Aspire E15 notebook bilgisayarımızı açarken açılışta önce F2 tuşuna basarak bios ayarlarına giriyoruz. Şimdi genelde boot sekmesi altında olur Boot Mode kısmını UEFI den Legacy Bios seçeneğine getiriyoruz. Yaptığımız değişiklikleri kaydedip bilgisayarımızı yeniden başlatıyoruz ve bu sefer açılışta F12 tuşuna basarak hızlı boot seçekleri ekranını açıyoruz ve hangi aygıt ile format atacak isek o aygıtı seçerek format işlemini başlatıyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image