Facebook Scontent Nedir ?

Makale konumuz Facebook ile ilgili olacak. Facebook kullanıcıları belki adres satırına öylesine baktıklarında belki de herhangi bir arkadaşı kendisine bir bağlantı gönderdiklerinde bu durumu fark etmiş olabilir.

Yani adres satırında yada kendilerine gelen bağlantı da scontent ile başlayıp fbcdn.net ile biten bir link yapısı olduğunu. Aslında bu tabi ki de yeni bir durum değil. Ancak bazen çok zamandır kullandığımız bir şey ona biraz daha dikkatli baktığımızda sanki yeni bir şeymiş gibi algılayabiliyoruz. Buda bunun gibi bir durum diyebiliriz.

Facebook Scontent Linki Virüs mü ?

Evet yukarıdaki başlıkta yazdığı gibi değil arkadaşlar. Yani eğer size Facebook tan size mesaj olarak aşağıdaki gibi bir bağlantı gelirse bir arkadaşınızdan açmanızda hiç bir sakınca yok.

facebook-scontent-nedir

Biraz daha bilgi vermek gerekirse dikkat ederseniz bu bağlantılar scontent ile başlayıp fbcdn.net ile bitiyor. Ve bu adres Facebook un resimleri yada videoları tutmak için kullandığı alanın adreslerinden biri.

Yani Facebook un resim yada video cdn adresi. Cdn servisi sitenin daha hızlı çalışması için kullanılan bir yöntem. Ve Facebook ta işte bu yüzden cdn servisleri kullanıyor. Ve bunlardan biri de yukarıda resimde gördüğünüz şekli.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image