Failed Due to Missing Sd Card ( Eksik Sd Kart Nedeniyle Dosya İndirilemedi ) Çözümü

Makale konumuz ise Android telefonda indirme yaparken failed due to missing sd card yada Türkçe olarak eksik sd kart hatası nedeniyle dosya indirilemiyor hatası vermesi hakkında olacak. Artık hepimizin elinde birer akıllı telefon var.

Tabi ki bunu suçlamak amaçlı söylemiyorum. Ve bence akıllı telefon bir ihtiyaç. Ancak genel olarak telefona çok fazla zaman ayırdığımız ve bu zamanın neredeyse tamamını telefonda yararlı bir şey yapmadan geçirdiğimiz için akıllı telefonlar kötü bir imaja sahip olabiliyor. Ve dediğim gibi belki de elinizde tuttuğunuz telefonların daha ne özellikleri ve ayarları var ancak biz sabah akşam sosyal ağ sitelerinde yada oyun oynayarak zaman geçirdiğimiz için bu özellikleri bir türlü keşfedemiyoruz. Bugün ki makalemiz de yine bunun hakkında bir konu. Aslında bende bunu yeni keşfettimdiyebilirim.

Eksik Sd Kart Nedeniyle Dosya İndirilemedi

Geçen gün telefonumdan indirme yaparken şarjım bitiyordu. Bir yandan da bilgisayarda işim olduğu için ve ikisine birden yakın bir priz olmadığından telefonu usb aracılığı ile şarj olması için bilgisayara bağladım. Telefonumu bilgisayara bağladıktan sonra yarım kalan indirme işlemine devam edeyim dedim. Ancak herhangi bir şey indirmeye çalıştığımda telefonum bana bildirim olarak failed due to missing sd card hatası vermeye başladı. İlk başta hafıza kartımın bozuk olduğunu düşündüm. Zaten hataya da bakarsanız Türkçeye çevirince sd kart bulunamadı, sd kart kayıp gibi bir şey oluyor. Ancak biraz hızlıca çözmeye çalışınca hemen çözümü buldum.

Telefonumun bilgisayar ile olan usb bağlantısını kestiğimde artık failed due to missing sd card hatası almadığımız gördüm. Zaten normal olarak telefonunuzu bilgisayar takıp onu bir medya aracı olarak seçtiğinizde telefonunuzun depolama alanını artık bilgisayar kullanıyor. Ve sd kart böylece yok yada meşgul olarak görüldüğü için sd kart eksik, kayıp hatası alıyorsunuz. Dediğimiz gibi telefonunuzu bilgisayar yada herhangi başka bir cihaza bağladıysanız ve bu durumda indirme yapmaya çalıştığınızda bu hatayı alırsınız arkadaşlar. Çözüm için telefonunuzun diğer cihazlarla olan bağlantısını kesmelisiniz. Hepsi bu kadar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image