Joomla Load Error Failed to Find master.less Hatası Çözümü

Joomla en gelişmiş ve en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biridir. Yakın geçmişte daha WordPress bu kadar ünlü değil iken Joomla daha yaygın kullanılmaktaydı. Ancak son senelerde WordPress kendini oldukça geliştirdi ve Joomla dan çok daha fazla sitenin alt yapısını oluşturmaya başladı.

Bu iki sistemde temel olarak hazır olmasına rağmen ve genelde çok sık sorunlar yaratmamasına rağmen bazen bazı hatalar vererek can sıkabiliyor. Bugün ki hatamızda ise Joomla sitede bir değişiklik yaptığınızda aşağıda görülen hatayı veriyor.

joomla-load-error-failed-to-find

Yukarıda görmüş olduğunuz Joomla master.less hatasının çözümü oldukça basit. Yapmanız gerekenler şu şekilde. Öncelikle bir ftp programı ile sitenizin ftp sine bağlanın. Verilen hata resmine bakacak olursak tema dizininde bir sorun olduğunu söylüyor. Bizde hemen temamızın bulunduğu dizine kadar gidiyoruz. Ve burada bulunan preset1.css.cache ve template.css.cache önbellek dosyalarını aşağıda görüldüğü gibi adını değiştiriyoruz yada siliyoruz..

joomla-load-error

Yukarıda görünen cache dosyalarını sildikten sonra artık Joomla sitemizin düzeldiğini göreceksiniz. İşte hepsi bu kadar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image