Joomla Resim Yanına Yazı Ekleme

Makale konumuz Joomla resmin yanına yazı yazmak ile ilgili olacak. Uzun zaman Joomla ile uğraşmış ve halen uğraşmakta olan biri olarak aslında resim yanına bu şekilde yazı ekleme yöntemini bilmiyordum.

Küçük bir merak sonrası rastladım ve daha sonra unutmamak için ve bilmeyen arkadaşlarımıza da yardımcı olmak için paylaşımda bulunmak istedim. Joomla da makale ekleyeceğimiz zaman yazınızı yazar daha sonra resim ekleyeceğiniz zaman yazılar aşağıda kalır.

Ve bunu düzeltmek için basit bir css kod kullanırız. Veya hiç bilmeyen arkadaşlarımız öylece bırakmak zorunda kalır. Durum böyle olunca makalenin estetiği bozulur. Artık resmin yanına yazı yazabilmek için basit bir yöntemimiz var.

Öncelikle yazı sayfasına resminizi ekleyin. Ve daha sonra da yazınızı ilgili sayfaya ekleyin. Bu işlemlerden sonra yazıyı resim yanına çekmek için sayfadaki tüm içeriği seçili duruma getirin. ( Ctrl+A ile tüm içeriği seçebilirsiniz. ) Sayfada bulunan resim ve yazıların hepsini seçili hale getirdikten sonra Format – Formats – Alignment – Left menüsü ile yazılarınızı resim yanına çekebilirsiniz. Menü gösterimi aşağıda verilmiştir.

resim-yanina-yazi-eklemek

Bu işlemi yaptıktan sonra yazılarınız eklediğiniz resim yanına düzgün şekilde yerleşecektir.

Önemli Not; Joomla sürümlerinde içerik editörü değiştiğinden menü konumu aynı olmayabilir. Yukarıda verilen örnekte Joomla’nın güncel versiyonundan alınmıştır. Ancak menüler değişse de sizin bulmanız gereken kısım Alignment ( hizalama) kısmı. Bu kısım tüm Joomla editörlerinde mevcuttur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image