Mobil Ağ Kullanılamıyor Hatası ve Çözümü

Makalemiz cep telefonları sorunları ile ilgili. Eğer telefonunuz mobil ağa erişilemiyor veya kullanılamıyor gibi bir sorun verirse telefonunuzun imei numarası silinmiş demektir. Genellikle çin malı dediğimiz veorjinallerinin aynısı
denilebilecek ancak çok daha uzuca satın aldığımız telefonlarda bu sorun ortaya çıkmaktadır. Telefonunuza hiç bir şey yapmadığınız zaman, kapatıp açtığınızda veya telefonunuza format attığınızda imei numaranız silinebilir. İmei numarası telefonların çalışması için telefonlara girilen numaralardır.

Ve çin malı telefonlar yabancı ülkelerden buraya gelirken imei numaraları kırılıyor. Ancak bu yöntem pek sağlıklı olmayıp numaranın daha sonra silinmesine neden olabiliyor. Peki mobil ağ kullanılamıyor hatası aldıysak ne yapabiliriz ? Hemen söyleyelim yapabileceğiniz tek şey kullanılmayan bir telefondan yeni bir imei numarası girmek.

İmei numarasını bulduktan sonra her telefon için ayrı bir imei giriş yöntemi mevcut. Google’ dan telefonunuzun modelini yazarak imei giriş bilgisini bulun. Ve gerekli kısımdan yeni imei nizi yazıp telefonunuzu yeniden başlatın. İşte hepsi bu kadar, geçmiş olsun..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image