Opera Tarayıcıda İDM Sorunu Çözümü

Yıllar sonra kullanmakta olduğum tarayıcıyı (Chrome) çok aşırı ram tüketmek ve ağır olduğundan değiştirdim.Yeni geçtiğim tarayıcının (Opera) aşırı hızlı ve sunduğu bir çok yenilikten (Whatshapp vs.) dolayı geçmem ile birlikte dosya indirirken internet download managerin operayı tanımaması sorunu ile karşılaştım, kısa bir süre sorunu araştırdıktan sonra bu sorunu yaşayan başka arkadaşlar ile paylaşmak isteyerekten böyle bir konu açtım, lafı fazla uzatmadan çözüme geçeyim.

<—– Çözüm ——->

1-Bilgisayarımızda kurulu olan internet download managerin kurulu olduğu dizine giriyoruz. Eğer değiştirmediyseniz  C:Program Files (x86)Internet Download Manager burada bulunmaktadır.

2 -Dizine girdikten sonra IDMGCExt.crx adlı dosyayı buluyoruz.

3 –IDMGCExt.crx adlı dosyayı bulduktan sonra opera tarayıcımızı açarak Ayarlar – Eklentiler – Eklentileri Yönet kısmına geliyoruz. Yok ben uğraşamam diyorsan CTRL – SHİFT – E kombinasyonunu kullanarak eklentileri yönet kısmına geliyoruz.

4 -Daha sonra İnterner download manager dizininde bulunan IDMGCExt.crx adlı dosyayı açtığımız opera tarayıcıda eklentileri yönet ekranına sürükleyerek işlemi bitiriyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image