Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

Makale konumuz cep telefonunu televizyona yansıtma ile ilgili olacak. Günümüz teknolojisi ile artık olmaz denilen şeyler olmaya başladı.

İlk önce telefonu bilgisayara bağladık sonra bilgisayarı televizyona bağladık şimdi ise telefonu televizyona bağlamaya geldi. Hemen bir hatırlatma yapalım tabiki de telefonu televizyona bağlamak derken tüm telefonlardan bahsetmiyoruz.

Ancak neredeyse artık herkeste bulunan akıllı telefonlardan Android cihazlardan bahsediyoruz. Daha da açmak gerekirse telefonunuzu televizyonunuza bağlamak istiyorsanız telefonunuzda micro usb girişi bulunması gerekiyor. Peki telefonunuzda bu özellik mevcut nasıl bağlantı kuracaksınız ? Buda oldukça basit..

Mhl denilen bir Hdmı to micro usb kablo yardımı ile bu işi rahatlıkla halledebilirsiniz. Ancak küçük bir detay var.. Telefonu televizyona aktarmak için kullanılan 2 tip kablo mevcut. Ya mhl kablokullanacaksınız yada slimport kablo aracılığıyla bağlantı kuracaksınız. Bunu da kabloyu alacağınız yerdeki yetkili kişilerden yardım alarak öğrenebilirsiniz. İşte hepsi bu kadar..

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image