Windows 10 kişiler uygulaması ikonunu kaldırma Nasıl Yapılır?

Windows 10 güz güncellemesi olan 1709 u yeni kurduğumuzda veya yükselttiğimizde görev çubuğunda saatin bulunduğu sağ tarafta en solda kişiler diye bir ikon gözünüze çarpmıştır , bu ikonun amacı bütün arkadaşlarımızla iletişim halinde kalabilmektir , Fotoğraf paylaşmak, akşam yemeği için plan yapmak ya da bir arkadaşınızdan veya iş arkadaşınızdan bir yanıt almak isterseniz bunu windows 10 un kişiler özelliği ile gerçekleştirebilirsiniz.

kisileri_bul_sabitle

Görev çubuğuna ekleyebileceğimiz kişi sayısı şu anda 3 kişi ile sınırlıdır ve eğer bu kişilerden biri ile Sohbet etmek için kullanmak istediğimiz uygulamayı seçersek windows 10 bunu bir dahaki sefere hatırlayacaktır. Görev çubuğuna Eklenen kişiler eğer bize mesaj atarsa okunmamış mesaj sayısını da görebiliriz ilaveten bir kişi bize ileti veya emoji gönderirse, yeni ileti veya emoji hakkında bizi bilgilendiren bir ses de çalınır.Windows 10’da ki kişilerle dosya paylaşmanın iki kolay yolu var! Bir e-posta yollamak için dosyalarınızı doğrudan görev çubuğunuz da ki kişilere sürükleyip bırakın veya listeden seçilen kişilere iletişim yöntemi olarak Emaili seçip iletişim kurun. NOT: Yeni Skype mesajları geldiğinde bildirim etiketlerini görmek için Skype’ı 11.16.556.0 sürümüne veya daha üstüne sahip olmanız gerekebilir.Fakat bazı kişiler başkaları ile iletişimi sevmezler dolayısı ile kişiler uygulamasını belkide hiç kullanmayacakları için bunu görünmez yapmak isteyebilirler , eğer sizde bunlardan biri iseniz işte nasılı:

1. Görev çubuğuna sağ tıklayalım ve Kişilerim düğmesini göster kısmındaki tiki kaldıralım

kisilerim_dugmesini_goster

Böylece kişiler uygulaması ikonu görünmez olacaktır.

2. Görev çubuğuna sağ tıklayalım “Görev çubuğu ayarları” kısmını seçelim , karşımıza gelecek ekranda sağ taraftaki kaydırma çubuğunu en dibe kaydıralım ve burada yer alan “Kişileri Görev çubuğunda Göster” kısmındaki düğmeyi kapalı konuma getirelim , kişiler ikonunun kaybolduğunu göreceğiz.

kisileri_gorev_cubugunda_gosterme

3. Sayfa sonundaki Vbs scriptini indirip zipten çıkarttıktan sonra çalıştıralım ilk çalıştırmada eğer kişileriniz gizli ise görünür yapacak , ikinci çalıştırmada bunun tam tersini gerçekleştirecektir

vbs_kisiler_gorunmez_yapma

İndirilen dosyanın içerisinde ayrıca registry kayıtlarını da verdik , Kişiler uygulaması hakkında ayrıntılı açıklamlar için tıklayın: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/14103/windows-people-app-help

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image