WordPress Read More Yazısını Düzenleme

Makale konumuz wordpress devamını oku yazısını değiştirme ile ilgili olacak. Günümüz de artık şirketlerin haricinde kişilerin de web siteleri olmaya başladı. Kodlama ve tasarım bilenler kendi web sitelerini kurabiliyor.

Ancak çok fazla kodlama yada tasarım bilmeyenler için ise hazır içerik yönetim sistemleri devreye giriyor. Bu hazır sistemlerden en fazla kullanılanı ise kesinlikle WordPress. Dünya üzerinde milyonlarca WordPress web site mevcut. Aslında her ne kadar hazır desek de WordPress aslında koca bir dünya ve içerisinde pek çok ayar ve düzenleme var. Bu düzenlemelerden biri de hiçkuşkusuz WordPress tema Türkçeleştirme desek yanılmayız.

WordPress Read More Yazısını Türkçeleştirme

Sitemize giydirdiğimiz temaların bazen ufak da olsa bazı kısımlarında yabancı yazılar bulunuyor ve kullanıcı gözüyle hiç de hoş görünmüyor. Bu yabancı yazılardan en çok dert olanı ise wordpress devamını oku bağlantısı diyebiliriz. Çünkü devamını oku yazısını değiştirmek için yani bu bize read more olarak görünüyor, öncelikle bu yazının nereden geldiğini bulmamız lazım. Ancak genelde bu read more yazısı öyle yerlerden geliyor ki 1-2 saat aramamız gerekiyor.

Ancak artık WordPress read more yazısını değiştirmek çok zor değil. Yapmanız gereken işlemler şu şekilde. Öncelikle ftp pogramı ile web sitenizin ftp sine bağlanın. Gelen klasör listesinde Httpdocs – Wp-includes – Post-Template.php dosyasını masaüstüne alıp bir editör programı ( Wordpad ) ile açalım. Şimdi bu tema dosyası içinde read more yazısını aratalım. Aşağıda bu kısmı nerede bulabileceğinize dair bir görüntü mevcut.

img-20170819-wa0002

Yukarıda bulduğunuz read more kısmını devamını oku olarak değiştirdikten sonra dosyayı kaydedin ve tekrar ftp dizinine yükleyin. Son olarak artık sitenize dönüp F5 yaptığınızda read more yazısının devamını oku olarak değiştiğini görebilirsiniz. İşte hepsi bu kadar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image