WordPress Reklam Kodu Ekleme

Makale konumuz WordPress siteye reklam yerleştirme hakkında olacak. Web sitemizin bu kategorisinde bulunan tüm yazılar gibi yine bu makalede sitesi olan yadasite yöneticiliği yapan webmaster arkadaşlarımızı ilgilendiriyor. Bir yerlere gelmek amaçlı web sitesi açarak bu yola başlarız.

Aradan belli bir süre geçtikten sonra belli bir yere kadar sitemizi getirdikten sonra hepimiz siteden para kazanma yöntemleri aramaya başlarız. Ve Adsense başta olmak üzere pek çok reklamfirmasından tıklama yada gösterim başına reklam alarak para kazanmaya çalışırız. Diyelim reklam şirketini bulduk, reklam kodunu aldık ve altyapısı WordPress olan bir sitemiz var. Peki bu kodları siteye nasıl ekleyeceğiz ? İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan WordPress’ e reklam ekleme nasıl yapılır açıklayalım.

WordPress’ e Reklam Ekleme

1- WordPress yönetim panelinizden, Görünüm – Düzenleyici kısmına girin.

2- Açılan ekranın sağ tarafından content-single.php yada single.php isimli tek makale şablonunun dosyasını bulun.

3- Bu dosyanın içinde “<?php the_content(); ?>” bu kodu bulun.

4- Eğer reklamınızı makale üst kısmında göstermek istiyorsanız reklam kodunuzu yukarıda bulduğunuz kodun hemen üstüne, eğer reklamınızı makale altında göstermek istiyorsanız bu kodun hemen altına reklam kodlarınızı ekleyin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


CAPTCHA ImageChange Image